MELİSA 100 GÜNLÜK !

                                                  Sevgili kızım Melisa ;

    Dünyaya gözlerini açtığın andan itibaren tamı tamına 100 gün geçti. Bizim için zorlu ancak bir o kadar da güzel geçen 100 günde her gün yeni olgunluklar katıyorsun annen ve bana. Her gün bir şey öğreniyoruz. En son sana yazdıktan sonra biraz beklemek istedim.. Gelişimini takip etmek neler olacağını görmek adına. Tabi senin verdiğin yorgunluk ve işimin yoğunluğundan dolayı bugüne kadar sarktı yazıyı yayınlamam. 

    Seninle ilgili kısma gelmeden önce bahsetmek istediklerim var.. Ben  baba olarak senin gelişimin ve bakımın için elimden geleni yapıyorum. Hatta çevremde çocuğu olan  bir çok arkadaşım,akrabam olan babalardan daha fazla ilgilendiğimi söylemeliyim. Ben  gün içerisinde çalıştığım için akşam gelince yorgun bile olsam seninle ilgilenmeye çalışıyorum. Alt değiştirme olsun,banyon olsun annene elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Şu anda  kesinlikle ve kesinlikle annene bağımlı yaşıyorsun. Henüz emme dönemindesin ve annenin kokusunu alınca çok daha sakin oluyorsun. Baba olmak evet güzel bir şey ama anne olmak bambaşka bir şey. Müthiş derecede sabır,psikoloji,güç isteyen bir olay. Sen doğmadan önce bana çok kolay geliyordu bu mevzular.. Ama sen doğduktan sonra anneni de görünce,anneliğin saygı duyulması gereken bir şey olduğunu öğrentim. Buradan öncelikle Eşim Başak’a  sonrasında bütün annelerin önünde saygıyla eğiliyorum. Çok kutsal bir olay gerçekten.. Buradan da bütün babalara sesleniyorum.. Bebeğinizle elinizden geldiğinin fazlasıyla ilgilenmeye eşinizin üstünden bir tık da olsa yükünü almaya çalışın. Gerçekten çok zor bir şey yapıyorlar…

Güzel kızım sana gelince; Aslında çok zor bir bebek değilsin.. Nazar değmesin gece uykuların genel anlamda düzenli ve genel anlamda rahat bir çocuksun. Bunun en büyük faktörlerinden biri de bizim seni bir birey olarak görüp eve kapatmamamız olduğunu düşünüyorum. Neredeyse haftada 3-4 kere dışarı çıkıyorsun. Bu da dışarıdaki yaşama seni daha kolay alıştırıyor. Biz annenle birlikte senin havadaki  mikroba da ihtiyacın olduğunu düşünüyoruz. Sadece aynı evde aynı havayı soluman taraftarı değiliz. Yeterli şekilde korunursan bir şey olmayacağını düşünüyoruz!  Sadece ve sadece gelen misafirler yahut dışarıda seni görenler ellerini öpmek, kucaklarına almak istiyorlar buna pek izin vermiyoruz. Çünkü elin en çok ağzına götürdüğün şey dışarıdan gelen insanların ağzındaki ve ya nefesindeki mikroplar sana zarar verebilir diye düşünüyoruz. İlk baştan böyle bir tavır sergilediğimiz  için insanların anlayışla karşılaması gerekiyor.

  Birlikte ilk yılbaşımızı İzmir’de geçirdik. Sen de ilk uçak yolculuğunu yaptın. Gidişimiz gayet güzeldi. Normalde uçak yolculuğu yaparken ağlayan çocukları hiç sevmem rahat edemem. Sanki sana uyku ilacı vermişiz gibi uçağa kalktıktan itibaren mışıl mışıl uyudun pamuğum. 🙂 1 hafta önceden İzmir’e götürdüm annenle seni. Bir hafta boyunca yalnız kaldım evde. Ses soluk yoktu,bomboş bir evde sizi özlemekle geçirdim diyebilirim… Yılbaşını da uyuyarak geçirdin.. 🙂 Umarım bütün yıl melekler gibi uyursun..

 

27393947_1962142073799945_729615102_o

2018’in ilk fotoğraflarından !Ataman ailesi..:) 

 

27294072_1962117373802415_798614764_n

Bu fotoğraf benim hayatımda çektiğim en güzel fotoğraf olabilir gerçekten..  Sen daha burada 2 aylık bile değilsin.. Güzel kızım bunlar daha başlangıç.. Sen bizim hayatımızda verdiğimiz en güzel kararın sonucusun.. Seni çok seviyoruz ! 

İzmir’deki geçirdiğin bir hafta ve sonrasında anneannenin doğum günü vardı biz yetişemiyoruz diye erkene çektik ve anneannene doğum günü pastası aldık 🙂 Gitmeden kutlayalım istedik… Sonuçta anneanne olarak ilk doğumgünü..  İyi ki doğdun Annemiz.. İyi ki doğdun Anneannemiz.. ! 

28232982_1993562743991211_333132830_n

Kızım benden sana bir baba tavsiyesi.. Her zaman ama her zaman kendinden büyük insanlara,dostlarına,akrabalarına,ailene saygını ve sevgini hiç bir zaman bozma.. Gün gelir en sevdiğin insan bir bakmışsın yanında değil… Her konuda paylaşım yaptığın birşeyleri danıştığın insan bir bakmışsın etrafında yok.. Bunun pişmanlığını yaşamaman için şimdiden buraya küçük bir not düşüyorum.. 

Yeni yıldan sonra evimize döndük..  Döner dönmez de zaten dedenin doğum gününü kutladık. Bu aralar başrolde hep sen varsın  🙂 Bizim pabuçlar dama atıldı.. 

27044739_1962121570468662_585730069_n

  

Bu anılar çok güzel anılar … İlerde seni böyle fotoğrafladığımız için çok sevineceksin.. Bu anılar karşına çıktığında çok duygulanacaksın.. Dedenle birlikte iyi ki doğdun babacığım.. İyi ki doğdun dedeciğim… 

Geçen süreçte her gün büyüdüğünü,hareketlerinin bakışlarının değiştiğini görmek mucizevi bir olay.. Artık bizi görebiliyorsun ve ayırt edebiliyorsun.. Bu bile süper bir şey ama bir gülüşün var işte  insana bütün dertlerini unutturacak cinsten..  Sana bakıpta stresini atmamak,yorgunluğunu -atmamak ne mümkün ?  Tabi bu yazmadığım süreçte aşıların oldu. İşin o kısmında devlet baya iyi çalışıyor diyebilirim.Aşıların takipleri,soğuk zincir olması gerektiği,bebeğin gelişimiyle ilgili her şey takip ediliyor..  Aşı vurulurken bir kere izledim aşı vurulmasını galiba benim yüreğim elvermiyor. Sen ağlayınca içim kopuyor..  Gözlerim doluyor tutamıyorum kendimi..  

İzmir dönüşümüzden sonra sana bir haller oldu babacım. Herşeye ağlamaya başladın,huzursuz oldun,en ufak seslere uyanmaya ve hatta uyanmamaya başladın. Annenle doktoruna da sorduk,kendimizde araştırma yaptık ve senin jetlag olduğuna karar verdik.muhtemelen uçaktaki ani basınç değişiklikleri seni biraz etkilemiş oldu. Bu süre zarfında sadece kucakta uyudun ve yüksek volümlü ağlama nöbetleri geçirdin. Çok şükür ki geçti bu problemler..  

 

Son doktor  kontrolümüzde başlayan huzursuzluğun ve  rotarix denilen aşıyı yaptırmak için gittik. Doktorumuz Tarık bey’e gitmeden önce sorularımızı toparladık. Gittiğimizde sormak istediğimiz bütün soruların cevabını Tarık bey daha sormadan cevapladı. Gerçekten doktor çok önemli… Rotarix denilen aşıyı ben bacağına ya da koluna vuracak sandım. Ama ağızdan veriliyormuş. Rahat bir nefes  aldım.. Rotarix aşısı ile ilgili biraz da bilgi vermek istiyorum. Rota virüsü bebekler için çok riskli bir virüs. Rotarix aşısınında bu aylarda ilk dozu yapılması gerekiyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünya genelinde 0-1 yaş grubundaki bebek ölümlerinin yüzde 85’inden sorumlu sayılıyor. Allah korusun tedbirimizi almakta fayda var diye düşünüyorum.  İyi ki yaptırdık. İkinci dozunuda 6. ayın sonunda alacaksın güzel kızım benim.. 🙂  Boy kilo oranın maşallah standartlarda gidiyor. Şu anda 6.100 Gram ve 61 cm boyun var.. Doktorumuz tebrik etti bizi. Ek mama vs kullanılmadan sadece anne sütüyle bu kilolara gelmen güzel bizim açımızdan. Sen bizim en kıymetlimizsin.. Seni değil biriyle paylaşmak kucağımdan indiresim gelmiyor… Beni her akşam maymun ediyorsun.. Ben bu yazıyı yazarken annenle birlikte izmirdesiniz şimdiden ikinizi o kadar çok özledim ki.. Bir an önce gelin yanıma !!!

27294536_1962126633801489_1151382124_n

Bu gülüşünle her şey aklımdan siliniyor… İş stresim,yorgunluğum herşeyim iyi ki varsın güzel kızım ! 

 

 

 

Buraya çektiğimiz fotoğraflardan paylaşıyorum aman nazarınız değmesin benim güzel kızıma! 

Senin varlığın,aldığın nefes,parmağımı o güçlü sıkışın,ponçik ponçik gülüşün  herşeyin ama herşeyin benim için o kadar değerli ki. Keşke her anında yanında olup yaptığın herşeye şahit olabilsem.. Böyle güzellikler yaşadığın,yaşattığın,öğrendiğin,öğrettiğin her şey çok kıymetli birer anı olarak kalacaklar geçmişte.. Hatırlamak ve bu anları yaşamak güzel bir duygu olacak bizim için ! 

 

Böylece çektiğimiz ve beğendiğimiz bütün fotoğraflarını da burada paylaşmış oldumm…. Yakın zamanda tekrar bir yazı yazacağım. Sen hep benim tatlı mı tatlı güzel mi güzel pamuğum ol tamam mı güzel kızım ! 🙂 

 

Seni seven baban ! … 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s