27. Hafta Kontrolü;Artık Kocaman Bir Kız Oldun

       Benim hiperaktif kızım ..

  Gerçekten kocaman bir kız oldun. Artık 6.5 aylıksın.. Her geçen gün kendimizi anne babalığa hazırlıyoruz. Annen bu durumu hormonları ve duygularıyla seni daha çok hissedebiliyor ve  kendini buna göre hazırlayabiliyor… Ben ise elimden geldiğince bu duruma ayak uyduruyorum. Sanırım iyi yapıyorum. Çünkü sana sahip olmak hayatımda gelebileceğim en üst noktalardan bir tanesi… Ben duygusal bir insanım.. Seninle ilgili konuştuğumda insanlar gözlerimdeki parıltıyı görebiliyor.. Seninle geçireceğim vakitleri düşünürken,hayallerimi anlatırken, yada  baba-kız konulu izlediğim herşeyde inanılmaz duygulanıyorum. Gözlerim doluyor. Nasıl bir mucizesin ki hayatıma gireceğin dakikaları bile sayacak kadar paranoyaklaştım. Neden mi ? 

Çünkü içimde sana ayırdığım o kadar büyük bir yer var ki .. Kendimden bir parçaya vereceğim o kadar büyük bir sevgi var ki..  Bunu anlatmaya kalksam ne paragraflar yeter bunları anlatmaya, ne de dünya tarihinde  sevgi için bulunmuş hiç bir kelime anlamı karşılar sana sevgimi.. Benim sana ihtiyacım var kızım.. Her gün seni düşünürken buluyorum kendimi.. Seninle yapmak istediğim şeyleri düşünürken.. Sen benim mucizemsin ! 🙂 

Beni tanıyan insanlar bilir ne kadar duygusal olduğumu. Dıştan bakıldığında ne kadar sert bir insan gibi dursam da, içeride gerçekten öyle biri yok. Seninle yapmak istediğim çok şey var. Her gün kendime yeni şeyler ekliyorum. Yeni şeyler öğreniyorum. Ben seni çok seviyorum ve her zaman seveceğim. En yakın dostun,en iyi arkadaşın,sırdaşın,en çok korktuğun ama birşeyler paylaşırken çekinmediğin en anlayışlı adam olacağım. Seninle aramda öyle bir bağ olmasını istiyorum ki aynı zamanda baban aynı zaman da en çok sevdiğin insan olmak istiyorum. Şu andan bile seni kıskanıyorum haberin olsun ! 🙂 Herşeyden çok sevdiğim şey tekme atman şu anda. Hatta geçenlerde evde gitar çalarken tekemeleri savurdun annenin karnına karnına .. Babam ben uyurken klavye çalarmış ben öyle uyurmuşum.. Ben de seni gitarla uyutacağım.. Sana çok güzel ninniler söyleceğim… Uyuduğunda kendini güvende hissedeceksin.. BABAM yanımda diyeceksin.. Ben senin süper kahramanın olmak için herşeyi yapacağım ! 

   Öncelikle artık bir adın var.. O kadar isim arasında yine ilk konuştuğumuz isme döndük … Senin adın Melisa… Melisa’m… Benim güzel Melisa’m .. ! Artık odanı hazırlamaya başladık her şey geldi beşiğinden tutta dolabına kadar.. Hatta deden ve amcan ile birlikte odandaki askılığı taktık 🙂  Çok güzel ciciler de aldı baban sana 🙂  Artık odanın dekorasyon işi kaldı… Yavaş yavaş odanı bitirip senin gelmeni bekleyeceğiz Melisa 🙂 Herşeyimizi sana endeksledik.. Evde senin güvenliğin için bir çok şey yapıyoruz.. Bunların hepsini yapınca paylaşacağım .

Doktor kontrolümüze gelince..  Melisa şu anda  tam 1.088 gramsın  ve 36 cm boyun var doktora göre annene çekmişsin. 27. haftan bitti ve 28.haftanın içerisindeyiz. Herşeyin normal gidiyor. Erken doğum riskin yok. Ayakların 5 cm ellerin uzun ama ne zaman fotoğrafını almaya çalışsak yüzünü kapatıyorsun kızıyorum sana.. Ne var yani güzel güzel pozlar versen bize 🙂  Önümüzde bayram tatilimiz var daha sonrasında Adana’ya bir profesöre kontrole gideceğiz. Artık kontrollerimiz sıklaşacak bu da seni daha çok göreceğiz anlamına geliyor. Son 2.5-3 aylık döneme giriyoruz. Daha dikkatli olacağız ve öğrenecek çok şeyimiz var.. 

IMG_5479

Fotoğraflarının hepsini paylaşacağım..  Sen 18. yaşını doldurduğunda bunların hepsini okuduğunda bana sarılacağın günü iple çekeceğim..  Bu aşağıdaki senin uyku oyuncağın Melisa’cım 🙂 Bitane de tavşanın var o emzikli.. 

 20938064_1784159441598210_316434509_n

 29 Ağustos’ta bir kontrolümüz daha var kızım.. Eğer bir problem olmaz ise tatile gideceğiz sen ben ve annen 🙂  Daha sonrasında da profesör teyzeye gideceğiz. Neden gideceğiz ? Aslında doktorumuz gerek yok dedi ama annenle bizde bir kontrol deliliği olduğu için yine de gidip bir bakmak istiyoruz kızım sana. O profesör teyzenin makinası  biraz daha iyi 🙂

 

               

 

                          29’unda görüşmek üzere Melisa’m  🙂  Seni seven baban ! 🙂 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s