Sabırsız Bir Baba

      Merhaba Kızım.. 

Çok sabırsız bir baban var biliyor musun ? Her akşam senden bir hareket görürüm diye annenin karnında gezdiriyorum elimi. Sanırım arkanda sürekli gezen bir baba olacağım. Çok merak ediyorum seni.. Hatta annenin karnındayken 3-4 gün hareket etmeyince telaşlanıp doktora gidelim dedim annene. 


Doktora gittiğimizde doktorumuz da şaşırdı. Daha kontrol günümüze çok zaman vardı çünkü. Olsun biz seni görmek istedik ve bayramda tatile gideceğimiz için sormamız gereken sorular vardı.. Kızımm seninle birlikte ilk tatile çıkışımız. Önümüzdeki yıl seninle havuza gireceğiz denize gireceğiz 🙂 Doktor kontrolümüzde kısa sürede  çok büyüdüğünü gördük. Tam 21 cm boyunda ve 290 gramsın…  Kızım kocaman oldun sen 🙂 sanırım boyun uzun olacak öyle tahmin ediyorum..  Her şey gayet güzeldi. Doktorumuzdan da talimatları aldık yola çıkmaya hazırız.. 


Kontrolden sonraki gün babalar günüydü.. Benim ‘baba adayı’ olarak ilk babalar günüm.. Önümüzdeki yıllarda seninle birlikte olacağız.. Annen bana çok daha doğrusu sana  çok güzel hediyeler almış 🙂 Babacığım sen bir Galatasaray’lı olacaksın. Başka bir durum söz konusu değil sen benim aslan parçamsın! 🙂 Dişi aslanım benim ! Anneni zorla Galatasaray’lı yaptım(Hala biraz Fenerbahçe tarafı var ama olsun ) Sen Galatasaray’lı olacaksın! 🙂

IMG_4267

                         Aslan kızıma aslan gibi kıyafetler ! 
Sana isim bulma konusunda bir çok kombinasyondan sonunda 5’e düşürebildik… Bu isimleri seninle ve bu blog’u okuyanlala anlamlarıyla birlikte paylaşmak istiyorum.
1) Masal : halkın ortak yaratısı olarak ağızdan ağıza, kuşaktan kuşağa aktarılan, cin, peri, dev gibi olağanüstü kişileri de olan, olağanüstü olaylara yer veren, genellikle bir tekerlemeyle ya da bir varmış, bir yokmuş gibi bir sözle başlayan bir tür halk öyküsü.
 
 2)Sıla :  Bir süre ayrı kaldığı yere veya yakınlarına kavuşma 2)Gurbetteki bir kimse için doğup büyüdüğü özlediği yer.
 
3)Lara : Su perisi ( Türkçe’de  inceltme işaretleri kaldırıldığı için bu şekilde yazdım. Normal okuması ince ‘a’ ile )
 
4) Melisa : Bal,tatlı şey, sevgili,can,bal arısı,limon kokulu bir bitki 
 
5)Simay : Gümüşten ay,gümüş gibi parlak ay,parıldayan ay 
 
 
  Biz bu isimleri annenle birlikte çok sevdik. Muhtemelen de bu beşlinin biri olacak ismin 🙂 Umarım yıllar sonra bu blog’u okuyup bana neden şu ismi koymadınız demessin 🙂
  Not: eğer isim fikirleri olan var ise bana mesaj yoluyla ya da yorumlarla yazarsanız sevinirim..
  Annenle ilgili bilgi vereyim sana.. Annenin karnı büyüdü daha doğrusu içindeki sen büyüdün. Annenin iştahı açıldı. Uyku düzeni eh işte biraz rüyalarla başı dertte ama genel hali iyi artık seni hissetmeye başladı. Sessiz ortamlarda daha çok tepki veriyormuşsun. Artık 5 aylıksın ve annenin hamileliğinin yarısından fazlası bitti.. Her akşam sana sesleniyoruz  ve neredeyse her akşam annen uyuduktan sonra bile karnına koyuyorum elimi seninle iletişim kurabilmek için.:)
 
  Annen.. Gerçekten çok aşığım. Beni bu hayatta olgunlaştıran,hayata daha sıkı tutunmamı sağlayan,her güne daha umutla bakmamı sağlayan kadın..  Onu görünce midemde kelebekler uçuşuyor seni de düşününce .. Siz ikiniz benim hayatımdaki en önemli iki kişisiniz!.. Hayatımın her anını sizinle yaşamak sizinle geçirdiğim bütün zamanları kaleme  almak istiyorum.. Sen 18.yaş gününe bastığında sana bütün yazdıklarımı bir kitap haline getireceğim… Bu benden sana bir miras olarak kalacak!… 
 
 
 
                                                       Seni seven baban! .. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s