Minik Kalp Atışları

   Sana velet diyorum çünkü daha cinsiyetini bilmiyoruz keşke ilk hamile kaldığında annen öğrenseydik hemen olsaydı bu işler.Herkes soruyor ne istiyorsun erkek mi kız mı ? Çok zor bir soru bu herkese aynı cevabı veriyorum. Önce eli ayağı düzgün sağlıklı bir evlat olsun daha sonrasında olursa erkek olsun 🙂 Tabi bilemiyoruz şu anda belki de çok güzel bir kız olacaksın daha bunu öğrenmemize baya bir var
 
 
  Doktorumuzun dediği testleri yaptırdıktan sonra annenle ben harıl harıl internetin bütün nimetlerinden faydalanarak araştırmalar yapıyoruz hatta telefonlarımızda uygulamalar var kaç günlüksün ne kadar ağırlığın olması gerekiyor şu anda ne kadar olabilirsin diye seni araştırıyoruz  işi gücü bıraktık. Ee ilk göz ağrımız olacaksın kolay mı.. Tahminlerimize göre doktora gittiğimizde kalbinin sesini duyabileceğiz. Bu konu benim için gerçekten inanılmaz önemli.. Her şeyden önce bir insana can vermek kalbinin sesini duyabilmek bak yazarken bile gözlerim doldu.
 
 Annen bu aralar duygusal olarak en üst seviyelerde yaşıyor. Sürekli ‘hormonlarım’ diye ağlıyor. Bu dönemde  senden kaynaklı hormonları tavan yapmış durumda ve sürekli mi sürekli ağlıyor. Ben de çok duygulanıyorum ama ben de karşılık verip ağlarsam daha çok ağlar kıyamıyorum anneciğine..
 
   Annenin arkadaşı annene bir patik almış cinsiyetin belli olmadığı için rengi sarı ama çok şirin .
Tabii annenin bana daha doğrusu sana aldığı bir patik var allahım görünce küt küt küt attı kalbim çok güzel bir patikti 🙂

       

IMG_1981

     İşte böyle tatlı bir şey doğduğunda o minicik ayacıkların hiç üşümeyecekler 🙂 

 

 Doktor kontrolümüz geldi sabah uyandık ben de bir heyecan bir merak acaba kalp atışını duyabilir miyiz ? Saat 11.00’da randevumuz o gün saat 11  olmadı dönüyorum dolaşıyorum 11 olmuyor.

 Neyse saat geldi çattı senin kalp atışını belki duyarım diye heyecandan kalbim o kadar hızlı atıyor ki inanamam.

 Doktorumuz anneni muayene etti. Henüz 1 cm bile değilmişsin. 0.8 mm küçücük bişeysin. Daha 6.5haftalıksın . Ama kalp atışlarını duyabiliriz sanırım dedi hemen telefona sarıldım bu anı kaydetmeliyim diye. Daha tam bir kalp atışı gibi duyulmasa da o minicik halinden sesler geliyordu. Heyecandan doktorun omzunu çıkartacaktım neredeyse. Doktor bana kalbinin nasıl attığını gösterdi.Artık annenin içinde canlı bir şey vardı,sen vardın canım velet’im.IMG_2208

 Bu kesenin içinde minicik bir şey 🙂 O da sensiin ! Teyzelerin sana haş haş tohumu diyorlar haberin olsun 🙂
 Komik olan bir şey anlatacağım. Muayene olduktan sonra doktora  onlarca soru sorduk. En komik soru ise şöyle ; 
Annen: Ya ben şimdi bişe sorucam ? 
Doktor: Buyrun tabi ki
Annen: Ya şimdi ben sezeryan mı yapmalıyım normal doğum mu ?
Doktor: Nasıl yani  ? 
Annen: Yani sizce hangisi sağlıklı benim kafam bu konuda çok karışık…
Doktor: Yani bunları konuşmak için önümüzde 7 ay falan var ama normal olursa normal yapacağız elbette sezeryan için şartlar değişirse sezeryan olursun….( Gülüşmeler ) 
Annen : Benim kafamı çok karıştırdılar da onun için sordum yani ..
Doktor: Bunları kafanıza takmayın şu anlık çok uzun bir süre var onları düşünmeden önce düşüneceğiniz çok konu var.. 
Annen: Peki. ( Doktora bile trip doktora bile trip )  🙂 
 
 Bundan 3 hafta sonra geleceğiz doktora tekrar. 3 hafta çok uzun değil mi ya ? Biz merak ederiz bizim velet napiyor içerde ne kadar büyüyor bir sorun var mı yok mu ?Neyse doktor ne derse yapacağız.. 
 Annenin biraz sebze,balık,yumurta filan yemesi gerekiyor ama biraz midesi almıyor. Zaten normalde yemiyordu, şimdi hiç yememeye başladı.
Bekleyip göreceğiz sevgili velet. Çok sabırsızım bu hamilelik keşke çok uzun sürmese de seni bir an önce kucağıma alsam…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s