Mavidonlubirbaba

Baba olmak …
      Aslında eşimle tanıştığım ve flört etmeye başladığımız dönemden beri kendimi baba olmaya  hazır hissediyorum. Çünkü yıllarca  yavru köpek büyütmüş bir adam olarak baba olmanın öylece kolay ve basit olacağını düşünüyor insan. 

    Bir çocuğunun olması fikri bile gelecek telaşını ilk günden başlatıyor aslında. Gelecek kaygıları nasıl bakacağız nasıl tutacağız alt değiştirme işleri nasıl yapılıyordu yahu ? Kaç günlük şu anda kalbi ne zaman atmaya başlayacak  vs vs  google amcayı baya bir meşguk ettik. 
Haberi ilk aldığım gün bugünden çok uzak değil aslında. 02.03.2017 tarihinde aldım bu musmutlu haberi.. Tabi bunun 10 gün öncesinden ben eşimde bazı duygu değişimlerini farketmedim dersem yalan olur. Kendisi durduk oturduk yerde ortada hiçbişe yokken ağlayabiliyor ve mütemadiyen trip atabiliyordu. Neyse gelelim o muhteşem güne 🙂 

  O gün akşam eve gelmişim bitik bir şekilde tabi eve gelmeden önce eşim beni aramış ama ben de motosikletimle eve dönerken bakmamıştım. Bana iş arkadaşı olan Esin’in yanına gitmesi gerektiğini acil konuşmaları gerektiğini söyledi. Aslında  iş çıkşı arkadaşının yanına gitmiş ve tahminimce o günkü tüm konuları konuşmuşlardı. İlk etapta anlam veremedim ama sonra dedim ki kendi kendime  kesin HAMİLE . Neyse duşumu filan aldım evde gayet rahat takılıyorum Başak geldi sohbet muhabbet  akşam klasiklerinden olan Playstation’umu açtım tam oyuna başlayacağım Başak geldi yanıma kucağıma oturdu hem gülüyor hem gözleri doluyor  hayatım ne oldu demeye kalmadı ağlamaya başladı. Yahu durduk oturduk yere ne ağlıyorsun ağlama ne oldu bişe mi oldu filan dedim. BEN HAMİLEYİM dedi ve ağlamaya devam etti. O an saat tarih her şey durdu. Ağlayan eşimi mi durdurayım sevinçten dışarılara çıkıp şarkılar mı söyliyim ne yapayım bilemedim ve tepkisiz kaldım. Aslında böyle de hayal etmemiştim açıkçası. Eşimin bana hediye paketinde gebelik testini vermesini isterdim sanırım öyle olsa daha farklı tepkiler verebilirdim.. Olsun ikinciye inşallah 🙂 Neyse  Başak hanım ağlamayı durdurdu anlatıyor şöyle oldu böyle oldu ben test yaptırmaya gittim filan. Yani dedim bunu yedi cihana duyurmalıyız baba oluyorum lan ben dedim. ve evin üst katına çıkıp çılgınlarca bağırdım. İnsan düşünüyor kendinden ve hayatında en çok değer verdiği insandan bir parça bir bebek dünyaya geliyor. Dedim hemen doktora gidelim hani gerçek bir gebelik olmama ihtimaline karşılık hemen aradık hastaneyi randevu aldık filan falan. Sonra dedik ki ailelerimize haber verelim ilk önce sonuç itibariyle gebe yani. Verdik süper sevinç gösterileri aldık. Hiç unutamadığım kardeşim gibi sevdiğim çocukluk arkadaşım Umut kendisi İzmir’de yaşıyor aradık inanmadı manyak. Başak ağlıyor zaten kime söylerse hormonlar tavan yapmış. Görüntülü konuşma açtık konuşmaya başladık ve sonunda inandırdık arkadaşı.Sokakta herkese amca oluyorum amca oluyorum diye bağırmaya başladı  geri zekalı. Tabi biz gülmekten pert.

  Neyse o gece gözüme uyku girmedi yüzümde salak bir gülümse insan uyuyamıyor. Baba olacağım ve bu konuyla ilgili bilgim sıfır. Tamam onlarca yavru köpek büyüttüm biberonla emzirdim bok temizledim geceleri kalktım ama bu farklı bişe bir insan ve bizim bir parçamız.

  Ertesi gün doktora randevu aldık  hemen doktora gittik biz ne kadar heyecanlı isek doktorda bir o kadar durağan. ( tabi öyle olacak atla deve değil sonuç itibariyle,ama insan biraz mutluluğumuza heyecanımıza katılır) bitane küçücük bir kese gördük Başak’ın içinde duruyor.

Doktor dedi ki iki gün sonra test yaptırın Beta HCG denilen lanet bir hormon var iki katına çıkarsa gebelik tamamdır bir sıkıntı yok dedi. 

  Ulan ben bu işten bişe anlamadım. Doktora dedim ki doktor bey şimdi ben bişe sorucam gebelik var mı yok mu bana ona göre konuşun. Doktor da bir gebelik var ama beklemeliyiz dedi. Ya tamam bekleyelim de hiç iştirak edici bir doktor değil bu hayırlı olsun filan de yani ne biliyim ben doktor olsam böyle olmazdım. Aradan iki gün geçti koşa koşa gittik testi yaptırdı Başak ulan bir saat dediler iki saat oldu çıkmıyor sonuç dellenecem zaten yerimde duramıyorum konu hassas bir konu velhasıl kelam çıktı sonuç ohh dedim iki katı sıkıntı yok .

  Artık gebeliğine kanaat getirdik ve bir hafta sonraya doktor randevumuzu aldık. Hemen araştırmalar başladı ne yemeli ne içmeli ne yapmalı cart curt daha bizim velet yok piyasada tasasına düştük. Ne yerse bebeğe yararmış hagi hareketleri yapmaması gerekiyormuş filanda falan da. IMG_2042

  Sevgili Velet bu senin ilk kesede göründüğün fotoğrafın artık ilerde sosyal medyada ilk fotoğrafım diye hava da atarsın sen 🙂 Doktor kontrolüne gittik kese var ama sen daha  o kadar küçüksün ki seni göremiyoruz sardı bizi bir heyecan .. 

Gelelim annenin durumuna… Annenin bu haftalarda iştahı oldukça açık  böyle 45 dakika da bir acıkıyor. Sabahları kahvaltısını hazırlıyorum portakal suları,yumurtalar ,peynirler,reçeller..Yemiyorum yediriyorum içmiyorum içiriyorum. Velet sen geleceksin diye perhiz yapıyorum spor yapıyorum haberin olsun.

Doktorumuz 2 hafta sonra tekrar gelmemizi annenle ve seninle ilgili kan testlerine ihtiyacı olduğunu söyledi. Gittik annenden baya bir kan aldılar. Bakalım iki hafta sonra neler olacak iple çekiyoruz 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s