3.Ay Kontrolü

Merhaba güzel çocuğum sevgili Velet’im…

  3 Hafta sonunda geçti. Ne geçmez 3 haftaymış. Resmen seni o ekranda görebilmek için günleri kovalar olduk. Sen doğduktan sonrasını düşünemiyorum. İşyerinden eve herhalde günde 4-5 sefer yapacağım. Bu 3 hafta içinde eve bir ultrason cihazı bile almayı düşünmedim dersem yalan söylemiş olurum.Sen bizi tam soytarı yapacaksın anlaşılan 🙂 

 Geçen 3 hafta içinde annenin karnı düşündüğümden çok çıkmaya başladı.Tabi bu seninle ilgili mi?, gaz  mı?, ödem mi? bilemiyorum. Annen kokulara daha az hassas olmaya ve artık yemek yemeye başladı. Annen okulda pek bir şey yiyemiyor okulun yemekhanesindeki kokulardan kaynaklı. Genelde okulda meyve yiyor..  Bu dönemlerde burnu çok hassas oluyormuş kadınların. Neyse ki çok ağır geçirmiyor bu hassaslık konusunu. İlk 3 ayda içi dışına çıkması lazım normal hamileliklerde ama annen sadece bir kere kustu. Çok şükür diyorum bu duruma.. Ben kusmuk görmeye dayanamıyorum. ( Bu konuya sen dahil değilsin evlat 🙂 Ağzıma yüzüme nereme kusarsan kus senden iğrenmem.) Sana bunu anlatmam gerek annen aşerdi diyebilirim.Tabi bana bunu 1 gün sonra söyledi ama inşallah sağında solunda kiraz erik vb.  meyveler çıkmaz. Ben duyar duymaz temin ettim ama bakalım ne olacak ? 🙂 Bir de sana çok güzel bir bebek odası beğendi annen ben de çok beğendim. Bu bebek odasında kimyasal herhangi bir şey yokmuş. Günümüz dünyasında pek kimseye güvenmemek lazım ama yine de bizim aklımıza yattı. Uzun yıllar kullanacağın bu yatak odasını biz çok beğendik. 

safari-natura-1

Sana bir haberim var velet. Evde artık kadim dostumuz kedimiz Mars abin yok. Çünkü Mars abin dışarıda çok geziyor ve dışarıdan mikrop kapabileceğimiz hayvanları eve getiriyor. Bu yüzden sahiplendirdik. Artık yeni bir evi var umarım o da mutlu olur. Artık sen büyüdüğünde istersen evimize bir kedi alabiliriz. Ama biz bu konuyu artık kapadık. Ben senin daha çok köpekçi olacağını düşünüyorum. Kedi seversen de senden ötürü zaten biz de seveceğiz babam.. 

   Gelelim doktor kontrolümüze… Doktorumuz sabahın köründe randevu ayarladı ve ben  işe gitmedim. Sabah annenle kahvaltı yaptık. Uzun  bir aradan sonra  yumurta yiyebildi sana kan, can topak topak et olsun.Gittik doktora  sen büyüdüğünde hala burada olursa seni o buzluk gibi adamla tanıştıracağım.Ulan bir heyecanın olsun heyecanımıza bir katkıda bulun yok adam buzluk. Kontroller için ultrasona baktık tamı tamına 5.83 cm uzunluğundasın. Hakikaten büyüdün. Gözle görülür değişiklikler vardı. Yani artık en azından ultrasonda bebeğe benziyorsun:)  3. ay bizim için çok önemliydi. Çünkü bu dönemde artık annenin düşük riski ortadan neredeyse kalktı. Yani %1.25 civarlarına düştü diyelim. Seni doktorumuz gayet sağlıklı gördü. Herşeyin normal ense kalınlığın iyi… Cinsiyetine bakalım dedik ama bizim buzluk doktor göremedi bir şey. 2 hafta sonra cinsiyetini de öğreneceğimizi söyledi. Hadı bak yine bekleyeceğiz… Bir de 4 boyutlu renkli olarak gösterdi seni. Çok enteresan bir deneyimdi. Heyecandan fotoğrafını çekmeyi unuttum. Ama bir daha baktığımızda fotoğrafını çekeceğim. 
Bunun dışında annenden kan aldılar. İkili test yapacaklarmış. İkili test çok önemli 1 hafta içinde çıkacak sonuçları. İyi düşünüyorum ki iyi olsun velet.. 

IMG_3074

Gördüğün gibi daha çok net değilsin ama bir bebeğe daha çok benziyorsun… 1 hafta sonra ikili test sonuçların çıkacak sana o zaman tekrar bakacağız sana. Umarım her şey daha güzel olacak sevgili velet.. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s