Bir E-Bebek Macerası ve Kızıma Küçuk Notlar

 Şu anda  tam olarak 18. haftanın ortasındayız. Haftalardır beklediğimiz,heyecanımıza heyecan kattığımız cinsiyetini öğrendikten sonra araştırmalarımı başlattım ve buradan ara ara yazacağım.

 Başlamadan önce gerçekten yoğun bir okuma oranı ile karşılaştım ve bu beni gerçekten ama gerçekten çok mutlu etti. Buradan  gerçekten yazılarımı okuyan ve  benimle bu heyecanı paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

 Kız babası olmak güzel bir duygu. Öncelikle öğrendiğimiz günden itibaren sanırım kızımıza yaklaşık 250 tane isim bulduk ve beğenemedik. Galiba annenle bu konu hakkında baya bir konuşmamız gerekecek..

 Bir kızımız olacağına göre bir erkek çocuğa göre daha teferruatlı bir alışveriş listesi yapıyoruz elbette. Tabi önce demirbaşlar. Dün  Adana Real M1 AVM’nin içindeki Kocaman Ebebek mağazasına girdik.Henüz  üst katı kullanıma açılmamıştı ancak ilk etapta ihtiyacımız olan her şey hemen hemen vardı.

Bebek alışverişi konusunda sınır yok. Çünkü bebek malzemeleri satan firmalar genel anlamda nasıl olsa alacaklar diye fiyatlar konusunda pek vicdanlı değiller. O yüzde biz anne-babalara büyük görev düşüyor.İnce eleyip sık dokumak gerektiriyor. Bebeğimizin sağlığı ve konforu önce geliyor tabii. Daha sonrasında da herkesin cebine göre hareket etmesi gerekiyor.

Ebebek mağazasındaki maceramıza hemen başlıyorum. Gerçekten çok güzel şeyler var zıbın,tulum,mama,süt pompası,bebek arabası,beşik akla ne gelirse var.

  Ben bebek arabasıyla başlayacağım Bebek arabası biraz meşakkatli bir olay. O kadar çok çeşit var ki.. Tek tekerlisi,çift tekerlisi,hem bebek arabası hem araba  koltuğu olan bir çok model var. Biz fikir olsun diye bütün arabaları inceledik. Daha öncesinde  bebek arabasıyla ilgili okuduğum yazılarda bebek arabası alırken bir kaç konuya dikkat edilmesi gerekiyor. Bunları kısaca sıralayacağım ve daha sonrasında beğendiğimiz modeli paylaşacağım.

1) Konfor

 Bebek bu konfordan ne anlar diye düşünebilirsiniz.Bebek tabi anlamaz ama sonuç itibariyle bir yere gittiğinizde aynı zamanda bebeğin yatağı,mama sandalyesi,oyun alanı olabiliyorlar ne kadar çok rahat ederlerse anne baba kafa olarak maximum rahatlığa ulaşır diye düşünüyorum.

2) Tekerlek boyutu

 Başlığı okuyunca komiğinize filan gelmiş olabilir. Baba mesleği tamircilik olunca ve bu işi yapınca ister istemez dikkat ediyorsunuz mekanik konulara.sökmesi takması kolay mı,yedek parça tedariği var mı vs vs tekerlekler çok kolay sökülmeli ve boyut olarak ince ve küçük olmalı. hem her koşulda sürülebilmeli ve dayanıklılık açısından önemli bir püf nokta.

3) Katlanım kolaylığı

 Dünya üzerinde bence katlanması zor olan bütün bebek arabaları bir uzay mekiğiyle uzaya gönderilmeli. 2017 yılındayız artık herşeye erişimin kolay olduğu bu dünyada  bence biraz da anne-babaları düşünmeli bu bebek arabası üreticileri. 1 Saniyede katlanabilen arabalar varken 10 dakika insanları sinir krizlerine sokan bir arabayı tercih etmez insanlar diye düşünüyorum.

4)Kumaşının kolay çıkarılıp takılması

 Şimdi bebek bu kusacak vs bir ton kirlenecek araba. Kolay çıkarılıp takılmalı ki daha hijyen tertemiz bir arabaya binsin bebeğimiz., Sonuç itibariyle dışarıda kullandığımız bir alet ve memleket olarak tozun toprağın içindeyiz. Bu yüzden bebeklerimizin  sağlığı için kumaşların belirli aralıklarla yüksek derecelerde yıkanması tercihim.

5) Katlandığında çok yer kaplamaması

Şimdi araba var kapattığında normal halinden daha büyük oluyor,araba var çanta şeklini alıyor. Çevremizdeki arkadaşlarımızdan bu dertten muzdarip olanlar var. Bu yüzden alırken Katlandığında çok yer kaplamamasına dikkat etmemiz gerekiyor. Yoksa nurtopu gibi bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Şimdi bu yazdıklarımı okudumda sanki 8 çocuğum varmış gibi hissettim. Henüz daha 1 numaradayız 🙂 Güzel kızımızın doğmasını bekliyoruz… Onun için herşeyin en iyisi,en güzeli,en civcivlisi olması gerek.

  Bizim bebek arabasındaki seçimimiz model bilgisi,fotoğrafları ve kendi yorumumu katıp sizlere anlatmaya çalışacağım.

Marka : Joie Litetrax 4 Travel System

Litetrax4_NightSky_CarryCot_Profile_cc_cs

Ürünü inceledik yaklaşık 10 tanesinin içinden bunu seçebildik.  Yukarıda yazdığım bütün özellikler kendisinde var. Burada paylaştığım fotoğrafta araç koltuğu da üstünde. biliyorsunuz ki ilk 6 ay bebeklerin hareket kontrolleri tam olarak kendinde olmadığından bu şekilde bakımı daha kolay ve daha güvenilir. Bu ürünün güzel bir özelliği katlandığında bir el çantası boyutlarına  ulaşması onu da aşağıda paylaşıyorum hemen.

lJOI-S1112ZJSKY00_3

Kaplayacağı yer açısından ve kolay taşınması babalar için gayet kullanışlı. Ailenin bütün yükünü taşıyan babaları da bebeklerin sağlığını düşünerek böyle bir bebek arabası üreten Joie ailesine teşekkür ederim. Bundan sonra aldığım ya da alacağım ürünlerle de ilgili yazılar yazacağım.

                                                               Sevgili Kızım..
 Sana yazmasaydım çatlardım..  Sen çok şanslı bir bebek olacaksın. Ailemizdeki ilk torunsun.Bizim ilk göz ağrımıssın. İsmin konusunda henüz  yüzlerce kombinasyon olsa da seni hep güzel kızım diye seveceğim. Her gün seni hissetmek için annenin karnında elimi gezdiriyorum.Bazen tepki veriyorsun bazen vermiyorsun. Tepki verdiğinde çok hoşuma gidiyor. Bir an önce doğup kucağıma gelmelisin. Sana şarkılar söylemeli seni güzel ninnilerle uyutmalıyım. Uykundayken parmağımı o küçük avucunun içine koyduğumda seni her şeyden koruyan bir süper kahramanın yanında olduğunu bilip güvenle uyumalısın.Seni daha göremeden içimde o kadar büyük o kadar saf bir sevgi var ki bunu anlatacak bir kelime henüz dünya üzerinde hiç bir dilde keşfedilmedi. Sen doğmadan seni hissedemeden nasıl böyle olabilir bilmiyorum.İçimde saf sevgiden oluşan bir şey var  ne olduğunu anlamlandıramıyorum. Seni annenin karnında olduğun o haşhaş tanesi halindeyken sevmeye başladım. Her gün kendini katlıyor bu sevgi.18.yaş gününde bu yazdıklarımı sana bir kitap olarak armağan edeceğim. Annenin karnındaki halinden 18.yaş gününe kadar ki seninle geçirdiğim tüm vakitleri,birlikte geçirdiğimiz tüm anıları, ilk parmağımı tutuşunu,ilk kelimelerini,ilk adımlarını,hayvanlarla kurduğun ilk iletişimini,bana ilk trip atışını,ilk evciliğimizi,annenin karnında kardeşini ilk hissedişini,sana anlattığım hikayeleri,bana sorduğun yüzlerce anlamsız soruyu,okula gittiğin ilk günü,mezuniyetlerini,ergenlik triplerini,tatillerimizi,mezuniyetlerini kısacası seninle yaşadığım ne varsa herşeyi yazacağım… Umarım sen de beni çok çok seversin. Kız babası olarak şu anda kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü etrafımdaki herkes ama herkes kız çocuklarının babaya daha düşkün olduğunu söylüyor. Sen de bana düşkün ol tamam mı benim güzel kızım .. 🙂
  Yakın zamanda doğacaksın ve ben seni kucağıma almak için orada bekliyor olacağım…

                                                                                     Seni seven baban !…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s